Evden eve nakliyat hizmeti almak için sektörün en eski firmalarından olan Pendik Evden Eve Nakliyat (1990 – ∞) ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ayrıca stressiz, kaliteli ve bilhassa titiz hizmet için randevu oluşturabilirsiniz.

Evden eve nakliyat eskiden beridir Türkiye’de ihtiyaç duyulan popüler bir hizmettir. İlk başlarda at arabalarıyla yapılan taşınmalar günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle artık kapalı ve çelik kasalı kamyonlarla yapılmaktadır. Bunun yanında hasarsız ve kayıpsız bir taşınma için paketleme yöntemleri geliştirilmiştir. Şimdilerde kırmızı ve çok katlı patpat denilen malzemelerle paketleme işlemleri yapılmaktadır. Bununla birlikte ufak tefek eşyalarınız için prizmatik koliler kullanılmakta ve kırılgan cam eşyaların sarılması için ise beyaz kağıtlar kullanılmaktadır. Tüm bu işlemlerin yapılmasındaki tek amaç müşteri memnuniyetidir. Bugün sektördeki firmaların salt çoğunluğu bu şekilde hizmet sunmaktadır.

Firma seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Yukarıda da bahsedildiği gibi birçok nakliye firması paketlemeye ve dikkatli taşımaya özen göstermektedir fakat daha önce taşınmış olan insanların tecrübelerine dayanarak en iyi firma seçimi nasıl yapılmalıdır sizlere anlatmaya çalışacağız.
Öncelikle firma araştırmasına başlarken size tavsiye edilen (tabiki de akraba ve yakın çevre tarafından) firmalar ile irtibata geçerek sundukları hizmet hakkında bilgi almalısınız.
İkna olmadığınız takdirde çevrenizde bulunan en yakın nakliye firması iş yerine giderek yüz yüze konuşup aklına takılan tüm soruları sormalısınız. Emin olun ki yüz yüze görüşmeler daha fazla güven vermekte ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlamaktadır.

Diyelim ki bu şekilde de ikna olmadınız bu sefer son çare olarak internet araştırması yapmalısınız. İnternet araştırması yaparken lokasyonunuza en yakın firmaları arayıp görüşmelisiniz. İnternet araştırmasında dikkat edilecek bir unsur da reklam vasıtasıyla irtibata geçtiğiniz firmaların sitelerine girip ne kadar süredir bu işi yaptıklarını öğrenmeli ve gerekirse kafanıza takılan sorularınızı telefonla görüşüp sormalısınız.

Pendik’te oturuyorum ve taşınmak istiyorum ama nereden başlamalıyım?

Özel olarak örnek vermek gerekirse diyelim ki Pendik’te oturuyorsunuz ve taşınma kararı aldınız. Peki nasıl bir yol izlemeniz gerekmektedir? Bu soruya Pendik evden eve nakliyat firması ile taşınmış olan bir kişinin deneyimlerini okuyarak yanıt bulacaksınız.

“Pendik Kaynarca Mahallesinde oturuyorum ve bazı nedenlerden dolayı başka bir semte taşınma kararı aldım. Eşim ve ben taşınma konusunda biraz hassas davranırız çünkü bu zamana kadarki taşınmalarımızda birçok hasarla karşı karşıya kaldık. Firma seçimi yaparken daha dikkatli olmaya çalışmalıydık. Önce akrabalarımıza sorduk soruşturduk ve maalesef onlar da bizim gibi hizmet aldıkları nakliye firmalarından memnun kalmamışlardı. Bu sebeple de bizi herhangi bir öneride bulunarak yanlış yönlendirmek istemediler. Bizde internete girip bulunduğumuz yere en yakın mesafede bulunan Pendik evden eve nakliye firması ile görüşmek için randevulaştık. Mutabık kaldığımız gün ve saatte eşimle birlikte ofislerine gittik. Tüm detayları yüz yüze konuştuk. O kadar kendilerinden emindiler ki bu tavırları beni ikna etmelerine yetti de arttı.

Pendik Nakliyat firması ile taşınma kararı aldık. Dilediğimiz tarihte bize randevu verdiler. Tabi bizde o tarihe kadar boş durmadık internete girip firma hakkındaki yorumlara baktık. Olumlu geri dönüşler olunca içimiz rahat bir şekilde taşınma tarihini bekledik. Taşınma tarihi geldiğinde kararlaştırdığımız saatte evimize geldiler. Bu da bizim onlara olan güvenimizin ne kadar doğru olduğunu gösterdi.

Bundan önceki tüm taşınmalarda çok iyi paketleme yapıldı ama maalesef ki taşınma bittikten sonra kırılacak kolilerini açınca iyi bir paketlemeden ziyade dikkatli ve özen gösterilerek taşıma yapılması gerektiğini anladım. En son hizmet aldığım nakliye firması olan Pendik evden eve nakliyat bu konuda oldukça dikkatliydi. Ekip içerinde müthiş bir hiyerarşi vardı.Herkes ekip başının sözünü dinliyor ve onun söylediği şekilde çalışıyorlardı. Paketleme işlemi muazzamdı. (Göz boyamaktan ziyade eşyaların hasar görmesini engelleyecek şekilde yapılıyordu.) Koliler dikkatli bir şekilde kamyona taşındı ve ağırlıklarına göre yerleştirildi. Kısacası her şey mükemmeldi. Firma çalışanlarından çok memnun kaldım. Başarılarının devamını dilerim.

Bulunduğum tüm sosyal medya platformlarında bu deneyimimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. En azından onların bana yaşattığı stressiz ve güzel vaktin karşılığını bu şekilde vermek istiyorum. Bu deneyimimi paylaşmamdaki asıl amaç bizim gibi mağdur olan kişilere referans olabilmek ve kaliteli bir taşınma süreci geçirmelerini sağlamaktı. Çok teşekkür ederim Pendik Evden Eve Nakliyat!”

“Bütçem kısıtlı ama taşınmak zorundayım”

Bütçeniz kısıtlı ve en uygun şekilde taşınmak istiyorsunuz bir yandan da kaliteli hizmet almak istiyorsunuz. Bu konuda sizlere önerimiz Pendik evden eve taşımacılık firmasının ayın belirli günlerinde yaptığı indirimleri takip ederek o günlere randevu almalısınız. Bu şekilde bütçeniz zorlanmadan taşınma işlemini aradan çıkarmış olacaksınız.

Evden eve nakliyat fiyatları neye göre değişiyor?

Birçok nakliye firmasının (korsan firmalar hariç) halihazırda bir fiyat stratejisi vardır. Pendik evden eve firmasının fiyat stratejisini sizlerle paylaşarak bu konuda azıcık ta olsa bilgi sahibi olmaınızı sağlayacağız. Pendik nakliyat genel olarak şu unsurlara bağlı bir şekilde fiyatlandırma yapmaktadır;
1.) Taşınma mesafesi,
2.) Eşya miktarı (1+1, 2+1, 3+1, ver daha fazla gibi),
3.) Kat durumu,
4.) Ağır eşyaların bulunup bulunmaması (kuyruklu piyano, çelik kasa gibi)

Pendik evden eve nakliyat firması ile taşınma kararı aldıysanız iletişim kısmından irtibata geçerek müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz.